Usunięcie zaćmy – jak przebiega operacja?

Usunięcie zaćmy – jak przebiega operacja?
Zabieg jakim jest usunięcie zaćmy jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny, a pacjenci którzy są poddawani temu zabiegowi porównują go do poobiedniej drzemki. Sam zabieg jest krótki i trwa kilka do kilkunastu minut. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wygląda zabieg, to przeczytaj ten tekst.

Operacja zaćmy w etapach

– Pierwszym etapem po udaniu się na usunięcie zaćmy są badania wykonane przez okulistę takie jak : mierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, wyliczenia mocy optycznej sztucznej soczewki itd.
-Po miejscowym znieczuleniu oka i wykonaniu malutkiego cięcia o szerokości około dwóch mm zostaje odchylona przednia komora oka. Jest to robione w celu łatwego dostępu do zmętniałej soczewki. Jest to konieczne dlatego, że straciła ona swoją przejrzystość.
– Następnie dochodzi do wstępnej fazy rozdzielenia soczewki na drobniutkie fragmenty i odessania jej za pomocą sondy jakim zwane jest urządzenie ultradźwiękowe.
– Następna faza obejmuje usunięcie resztek zmętniałej soczewki, ale także oczyszczenie tylnej komory oka po to, by mogła zostać wprowadzona nowa soczewka.
– Po oczyszczeniu oka nawet z najdrobniejszych części zmętniałej soczewki będzie dokonana implantacja miękkiej, wewnątrzgałkowej, sztucznej soczewki akrylowej za pomocą iniektora do wolnej przestrzeni w komorze. Soczewka dzięki pamięci kształtu w ciągu kilku sekund powinna zyskać formę swojego pierwotnego kształtu.
– Ostatnią fazą jest odpowiednie ułożenie soczewki w komorze oka oraz usunięcie pomocniczego materiału wiskoelastycznego. Kilka drobnych nakłuć zamknie mikrocięcia oka i cała operacja jest skończona.

Bezpieczny i bezbolesny zabieg

Jeśli boimy się poddać temu zabiegowi to musimy pamiętać, że jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny. A także warto myśleć o tym, że nieleczona zaćma prowadzi do ślepoty. Choć zaćma jest naturalnym zjawiskiem starzenia się organizmu to warto ją leczyć. Dobrze zoperowana nie tylko przywraca nam dawny wzrok, ale także może go polepszyć. Proces postępowania i powiększania się tak zwanej ” mgły” w oku może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Zauważając więc pogorszenie wzroku warto umówić się do okulisty i zapisać się na usunięcie zaćmy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://kovoll.pl/gang-dzikich-wieprzy-inspiracja-dzieki-tej-komedii-odwiedzilem-sklep-motocyklowy
http://opengate.waw.pl/czytnik-kart-zblizeniowych-ulatwil-nasza-prace
http://whiteroomfashion.pl/systemy-rezerwacyjne-zalety
http://c64scene.org/systemy-przywolawcze-pomocne-wielu-sytuacjach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s