Bezpieczna przystań – place zabaw

Bezpieczna przystań – place zabaw
Rodzicielstwo, to najbardziej odpowiedzialna część z życia każdego młodego człowieka. Prawda jest taka, że zawsze wydaje nam się, że jesteśmy dorośli. Kiedy jako nastolatkowie poznajemy pierwsze piękno kobiecej urody czujemy się wyjątkowo dorośle, później wraz z otrzymaniem dowodu osobistego lub świadectwa dojrzałości – za każdym takim razem czujemy się dorośle. Czujemy, że jesteśmy pełnoletni i odpowiedzialni.

Wychowanie dziecka to prawdziwa odpowiedzialność

Mimo wszystko zarówno uzyskanie dowodu osobistego jak i pierwsza przepita z kolegami z pracy wypłata nie czynią nas odpowiedzialnymi. Prawdziwą odpowiedzialnością jest dopiero wychowanie dziecka. Szczególnie, kiedy to nasze pierwsze dziecko chcielibyśmy uchronić je przed całym złem tego świata.
Oczywiście przed niektórymi rzeczami możemy ochronić naszą pociechę, są jednak takie elementy życia, od których się nie opędzimy. Z czasem siłą rzeczy będziemy musieli chociażby zaakceptować place zabaw. Są to miejsca, na których nasze dzieci będą się bawiły. Jasne jest, że w dzisiejszych czasach zdecydowanie chętniej najmłodsi siedzieliby w internecie, jednak zgodzimy się, że to jest jeszcze bardziej niebezpieczne dla młodego, chłonnego umysłu miejsce niż plac zabaw.

To Ty decydujesz, jak spędza czas Twoje dziecko

Na szczęście sami możemy decydować o tym gdzie będzie spędzało czas nasze dziecko. Jeżeli wybierzemy plac zabaw dobrze byłoby dopilnować, aby był to, aby wybrane przez nas place zabaw były bezpieczne, dostosowane do potrzeb najmłodszych oraz odpowiednio chroniły przed dostępem niepowołanych, dorosłych osób.
Jako, że i tak większość aktywności najmłodszych przeniosła się obecnie do internetu nie musimy się już przejmować brakiem miejsca na tych najlepiej zaopatrzonych placach. Możemy wybrać dla naszej pociechy miejsce, które z naszego punktu widzenia będzie idealne.
Niezależnie jednak od tego co sobie wybierzemy i zamarzymy musimy liczyć się z tym, że zanim oddamy tam nasze dziecko musimy najpierw sami odbyć poważną rozmowę z właścicielem miejsca. Dobrze jest wiedzieć pod czyją opieką i miejmy nadzieję czujnym okiem jest najmłodszy. Jeżeli jesteśmy już wszystkiego pewni pozostaje nam cieszyć się, że są jeszcze miejsca, gdzie dzieci nie patrzą się w kolorowe ekrany swoich smartfonów.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://vagans.slask.pl/warzywa-szaszlykow-je-wybrac
http://c64scene.org/systemy-przywolawcze-pomocne-wielu-sytuacjach
http://rajd.waw.pl/konferencja-inaczej-czyli-telekonferencja
http://dr-dabrowski.pl/mobilne-terminale-pos

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s